Życie eko na każdej płaszczyźnie.

#2016-09-25 21:29:11 

opalonatwarz

Użytkownik

Witam wszystkich forumowiczów. Co to dla Was oznacza być eko? Segregowanie śmieci? Stosowanie naturalnych kosmetyków, które nie są szkodliwe dla zwierząt lub dla przyrody? Recykling? A może w ogóle nie odczuwacie potrzeby bycia eko ponieważ żyjecie chwilą i nie interesuje Was to, jak będzie się żyło dla przyszłego pokolenia? Jeśli jesteście eko, to za pomocą czego to okazujecie? Czekam na Wasze odpowiedzi i inspiracje.
#2016-09-25 23:12:30 

grzechotka_dla_kotka

Użytkownik

Myślę że to włąśnie chodzi o to aby tego nie okazywać, ponieważ bycie eko wcale nie jest na pokaz, tylko powinno się to wykluć z naszych szczerych potrzeb i przekonań.
#2016-09-26 00:15:15 

opalonatwarz

Użytkownik

Może źle to nazwałam z tym pokazywaniem. Odniosłam się w tym momencie do tytuły mojego posta. Chciałam zapytać, co takiego robicie że możecie powiedzieć, iż żyjecie w sposób ekologiczny, patrząc na poszczególne płaszczyzny Waszego życia.
#2016-09-26 02:30:20 

jednanatysiąc

Użytkownik

Nawet podczas robienia zakupów można postępować w sposób ekologiczny. Na przykład, gdy stosujemy bawełniane ekologiczne torby z nadrukiem Wopak. Ja zaopatruję się w te praktyczne i ładne cudeńka właśnie w tymże sklepie internetowym, który i Wam polecam.
#2016-09-26 03:16:57 

lubiąca_wino

Użytkownik

O tak, stosowanie toreb ekologicznych jest bardzo na plus i powinien to praktykować każdy. Taka torba jest wielokrotnego użytku i dzięki temu nie musimy kupować coraz to nowych toreb za każdym razem, gdy wejdziemy do sklepu. To nas dużo wysiłku nie kosztuje, a może mieć bardzo korzystny wpływ na naszą planetę, z czego sobie nawet sprawy nie zdajemy.
#2016-09-26 05:01:48 

KnurOpasly

Użytkownik

Ja uważam też, że jak ktoś wyrzuca jedzenie to nie jest życie ekologiczne. Ludzie kupują za dużo jedzenia, a potem je wyrzucają, albo po prostu nie umieją go przechowywać.
#2016-09-26 08:01:28 

orzechowa_deska_klozetowa

Użytkownik

O tak! Ja w przechowywaniu jedzenia znalazłam złoty środek. Od jakiegoś czasu kupuję rękawy foliowe z nadrukiem , które nie dość że wyglądają fajnie i ciekawie, to jeszcze są dobrą ochroną dla żywności.
#2016-09-26 10:27:23 

mariuszmarczak

Użytkownik

Znam te rękawy, bo mają stałe miejsce w moim domu. Moja żona ma zawsze zapas takich rękawów foliowych. Podobno można przechowywać w nich nie tylko żywność.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015