Obowiązki i zadania ADO w przedsiębiorstwie – szukam informacji

#2017-04-02 20:50:45 

jednanatysiąc

Użytkownik

Chodzi o kwestię administratora danych osobowych. Problem bardzo aktualny, ja w tym momencie zajmuję się u nas w firmie tymi sprawami. Interesują mnie głównie kwestie jak to wygląda na tle prawa UE ale nie znalazłam żadnych sensownych opracowań :/ Znacie jakieś?
#2017-04-02 21:04:31 

miód_z_ucha

Użytkownik

Hm, polska ustawa dość konkretnie o tym mówi i opracowań jest sporo, natomiast w kwestii prawa unijnego jest już gorzej. Chyba w tym momencie niczego nie podpowiem, przykro mi.
#2017-04-02 23:58:15 

rybak_bez_sieci

Użytkownik

No akurat Unia to dość intensywnie się zajmuje tymi sprawami. Działa nawet jakaś grupa robocza która analizuje zagadnienie ADO w odniesieniu do różnych obszarów, jakiś artykuł gdzieś mi się nawinął niedawno.
#2017-04-03 02:02:05 

blitzkrieg

Użytkownik

Tu jest o tym dość dużo napisane https://odoserwis.pl/p/277/administrator-danych. Temat rzeczywiście rozległy i wielowątkowy bo administrator danych osobowych w firmie ma specyficzne funkcje w zależności od tego, czym się firma zajmuje. Eurokraci wzięli to na tapetę i radzą intensywnie ;)
#2017-04-03 03:47:47 

opalonatwarz

Użytkownik

Dla mnie jest raczej kwestią czasu aż wejdą naprawdę ostre restrykcje odnośnie ADO na poziomie unijnym bo jest sporo patologii związanych z przepływem danych osobowych. W Polsce też to widać ale na zachodzie bywa podobnie.
#2017-04-03 06:34:36 

grzechotka_dla_kotka

Użytkownik

Nigdynie wiadomo, co UE w tej sprawie zrobi. Czasami są nadpobudliwi, a czasami ospali ale rzeczywiście coś się zmieniło i sprawy w Brukseli nabrały tempa bardziej niż kiedyś.
#2017-04-03 09:20:03 

KnurOpasly

Użytkownik

Dziś praktycznie każda firma przetwarza dane osobowe, nie da się uciec od regulacji w tym zakresie. Cały biznes im podlega de facto. Dopóki firmy są do tego przygotowane – wszystko ok. Ale wiem z doświadczenia że bywa rozmaicie.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015